Thursday, January 28, 2010

IDX5721 - Tarkvara kvaliteet ja standardid

Lektor: Jaak Tepandi
Harjutused: Stanislav Vassiljev

Loengutel ma nagu tavaliselt pole käinud, kuna toimuvad samal ajal kui mina tööl viibin, muidu käiks ka loengutel. Harjutustel oli täitsa lahe. Stanislav on väga hea huumoriga ja suhtleja inimene. Tema eesti keel pole vist parimal tasemel, kuid ta siiski püüab rääkida ja suhteliselt kiiresti. Käisin praktiliselt igal harjutusel ja minule meeldis.

Semestri jooksul tuleb teha kaks kodutööd mis hiljem moodustavad ka ainetöö terviklikuna. Muide ainetöö soovitan deklareerida. Kui kodutöö ülesannetega ei oska toime tulla, siis parem minna tema juurde konsultatsioonile, või küsida oma küsimused harjutustunni jooksul, sest meilidele vastab tema suhteliselt harva, kuid rõõmsaks teeb see, et ikkagi vastab. Ainetöö puhul ärge unustage tiitellehte teha :-)

Eksami võtab vastu Tepandi ise. Eksamil kohtusin temaga esimest korda. Tundus täitsa mõistlik mees. Küsis minult kaks küsimust millele ka vastasin. Sain oma positiivse hinde kätte ja läksin kohu. Kuna olin üks viimastest vastajatest, siis jõudsin ka tähele panna, et Tepandil on hea hindamise poliitika. Kuna eksam on suuline, siis tema küsib 2-5 küsimust vastavalt sellele kuidas inimene teemat valdab. Esimese kahe küsimusega saab aru, kas inimene valdab teemat või mitte. Kui küsib rohkem kui 2 küsimust siis on selge märk sellele, et te siiski hästi teemat ei valda. Mida rohkem küsimusi, seda halvem hinne, kuid alla kolme tema tavaliselt ei pane. Kokkuvõttes võin öelda, et esimese kahe küsimuse vastused määravad ära teie hinde :-)

P.S. On mõtete lugeda läbi kogu Tepandi konspekt, kuna see on sisukas ja iva arusaamiseks suhteliselt kompaktne. Ärge kartke mahtu. Konspekti on lihtne lugeda, sest kirjutatud on see lihtsas keeles. Pole mõtet teha lühikonspekti eksami õppimiseks, kuna see lühikonspekt ei tule sugugi lühem.

Ainetöö_kodu_1_ja_kodu_2
Analüüs

Edu :-)

No comments:

Post a Comment